Pagrindinis plisuotų žaliuzių privalumas yra tas, kad jų pagalba galima uždengti bet kurią lango dalį: viršutinę, apatinę ar vidurinę. Galima plisuotą žaliuzę valdyti užtemdant iš viršaus į apačią ir atvirkščiai.

Plisuotoms žaliuzėms nereikalingos šoninės kreipiančiosios ar kasetė kaip roletams. Jos tvirtinamos viršuje ir apčioje į stiklajuostę ir užima minimaliai vietos ant lango.

Šio tipo žaliuzėms naudojami įvairūs tekstiliniai impregnuoti, atsparūs saulės spinduliams suplisuoti audiniai. Dėka jų suplisavimo, jie niekada nesibanguoja ar nesigaubia, kaip lygūs roletiniai audiniai. Plisuotų žaliuzių audiniai yra įvairių spalvų ir šviesos pralaidumo, todėl tiesioginiai saulės spinduliai yra sulaikomi, o patalpa pagal poreikį išlieka šviesi. Esant reikalui, plisuota žaliuzė gali pilnai uždengti šviesą, parinkus neperšviečiamą audinį. Siūlome ir audinius atspindinčius saulės spindulius, t.y. išorinė audinio pusė padengta sidabriniu atspindinčiu sluoksniu. Šio tipo audiniai leidžia sumažinti temperatūrą patalpoje, esant saulėtai dienai.

Plisuotos žaliuzės montuojamos gyvenamosiose patalpose, žiemos soduose, darbo kabinetuose ar visuomeninėse patalpose. Montuojamos šio tipo žaliuzės prie pat stiklo, ant lango rėmo ar tiesiog lango nišoje.

Plisuotų žaliuzių privalumas taip pat yra tas, kad las galima pritaikyti trapeciniems ir arkiniems langams. Kartais gaminame plisuotas žaliuzes valdomas virvutės ar grandinėlės pagalba. Paprastai valdomos traukiant aukštyn ar žemyn paėmus už laikiklio ant profilio. Plisuotų žaliuzių gamyboje naudojame aukštos kokybės plastikinės detalės, balti, sidabriniai, rudi ar pilki aliuminio profiliai.

Plisuotos žaliuzės puikiai tinka stoglangiams. Dėl savo valdymo ypatybių, t.y. uždengiamą dalį galima pakelti į viršų ar palikti žemutinėje lango dalyje, galima patogiai reguliuoti sviesos ir saulės spindulių patekimą į patalpą. Tokio tipo žaliuzės pritaikomos bet kokio tipo stoglangiams. Montuojant stoglangiuose pridedamos kreipiančiosios, kurios neleidžia audiniui išsigaubti.

Plisuotas žaliuzes galima skalbti. Skalbiama mirkant žaliuzę vandenyje su neagresyvia skalbimo priemone ne didenėje nei 30 laipsnių temperatūroje. Nuskalaujama su dušu ir džiovinama suspaustoje padėtyje, kad išliktų stiprus audinio suplisavimas. Kasdieninėje priežiūroje plisuotas žaliuzes galima nusiurbti su siurbliu ar pavalyti drėgnu skudurėliu išteptas audinio vietas.