Plastikiniai langai

plastikiniai langaiPlastiko gaminiai savo tarnavimo ilgaamžiškumu (50 metų) lenkia medienos bei aliuminio konstrukcijas. Tikriausiai tai yra viena pagrindinių priežasčių, dėl kurios plastikiniai langai bei durys taip išpopuliarėjo. Aišku, norint džiaugtis maksimaliai ilgu bei kokybišku durų ir langų funkcionavimu, reikia pasirūpinta pastarųjų reguliaria technine priežiūra.

Langų tarpinės bei apkaustai

Langų tarpinės bei apkaustai turi būti prižiūrimi laikantis nurodytų rekomendacijų bei bent kartą per metus sutepami specialiomis priemonėmis. Kitas būtinas profilaktinės langų bei durų priežiūros elementas – furnitūros reguliavimas. Paprasčiau tariant, tai – varčios arba rėmo atstatymas į pradinę padėtį, atsiradusio išsikreivinimo pašalinimas bei sumažėjusio sandarumo grąžinimas.

Priklausomai nuo esamo langų bei durų tipo ir medžiagos, iš kurių pastarieji pagaminti – plastikas, mediena, aliuminis – parenkama tinkamiausia furnitūra, reikalinga langų varstymui bei sandariam uždarymui. Net ir patys kokybiškiausi bei tinkamai sumontuoti langai nėra atsparūs eksploatavimo metu veikiančioms jėgoms:

  • temperatūrų kaitai;

  • vėjui;

  • kritualiams;

  • apkrovai, kuri patiriama, pavyzdžiui, kažką pakabinus ant rankenos ir panašiai.

Šių neigiamų veiksnių padarinius pajuntame akivaizdžiai: durys ar langai sunkiau užsidaro, sudėtingiau sukioti rankeną, uždarymą/atidarymą lydi keisti pašaliniai garsai, sumažėjusį sandarumą išduoda prastesnė izoliacija nuo triukšmo bei vėjo. Laiku sureagavus į šiuos ženklus, padėti gali langų/durų sureguliavimas bei reikiamų dalių sutepimas. Laukimas ar bandymas užsiimti savarankišku remontu dažniausia atneša rimtesnius padarinius – sudėtingesnius gedimus bei brangesnį taisymą ar netgi būtinybę įsigyti naujas duris/langą. Tad kad ir koks nesudėtingas iš pirmo žvilgsnio atrodytų langų ir durų reguliavimas, patikėkite jį tik patyrusiems meistrams.

Langų pirkimas

Langų pirkimas neturėtų būti tarsi “katės maiše” įsigijimas – domėkitės! Būtinai išsiaiškinkite, kas yra furnitūros gamintojas ir kokios jo rekomendacijos reguliavimo dažnumo bei kitais priežiūros klausimais. Tinkama durų bei langų priežiūra didžiąją dalimi įtakoja jų tarnavimo kokybę bei ilgaamžiškumą ir padeda sutaupyti remonto išlaidų sąskaita. Itin didelį dėmesį langams/durims skirkite remonto metu. Kiek įmanoma stenkitės pastaruosius apsaugoti nuo dulkių, dažų, cemento, drėgmės – tai dažna furnitūros gedimo, sandarumo pradimo priežastis, neretai pakenkianti ir estetinei šių daiktų išvaizdai. Po atliktų remonto darbų primygtinai rekomenduojama nedelsiant kreiptis pas specialistus, jog jie nustatytų, ar nereikalingas papildomas langų/durų reguliavimas bei sandarinimas.